Return to main page

 

Kwantowa teoria grawitacji

 Zbigniew Andrzej Nowacki

 Łódź, maj 2015

Moje fotoW tym miejscu powinieneś/powinnaś obejrzeć podstawy kwantowej teorii grawitacji, intensywnie poszukiwanej od wielu lat przez plejadę najlepszych fizyków teoretycznych, a także przez niektórych matematyków. Ale nie obejrzysz. Dlaczego? Przypomnijmy najpierw pewne fakty.

Jak udowodnili w roku 1970 brytyjscy uczeni Hawking i Penrose, ogólna teoria względności (która powstała równo 100 lat temu) zawiera nieusuwalne sprzeczności prowadzące do tzw. osobliwości w modelach kosmologicznych. Już ten wynik powinien w zasadzie wystarczyć, aby teoria Einsteina zeszła ze sceny, ale spłynął on po większości fizyków jak po kaczce woda. Stwierdzili oni, że nic się nie stało; widocznie te osobliwości muszą istnieć i są np. przejściami do innych wszechświatów. Jednak w rzeczywistości przyroda nie może być wewnętrznie sprzeczna. Dodajmy na marginesie, że ten rezultat dyskwalifikuje również ogólną względność jako teorię matematyczną.

Oświadczenie

Z powodu chorych ambicji niektórych prominentnych fizyków niepotrafiących przyznać się do błędów, moja podstawowa praca ciągle nie została opublikowana. Jest to bezprecedensowy (bo np. Einstein mógł publikować swobodnie pomimo niebezpodstawnej krytyki Lorentza i Poincare'a) przypadek w dziejach zachodniej nauki, rzekomo tak racjonalnie zorganizowanej i utrzymanej w duchu szlachetnej rywalizacji, a w Polsce stawianej za wzór. Gdy jako uczeń liceum snułem marzenia o karierze wielkiego uczonego, przez myśl mi nie przeszło, że takie rzeczy mogą się zdarzać, że trafię na psychopatę rządzącego całą dziedziną nauki.

W wyniku pochopnych założeń przyjętych przez Einsteina i innych błędów fizyka znalazła się obecnie w ślepym zaułku. Chciałem wesprzeć fizyków i wyciągnąłem do nich pomocną dłoń  ale oni, kierowani przez paranoidalnego 'dziedzicznego' Ojca Chrzestnego (którego polecenia wykonują bez szemrania), odrzucili moją pomoc. 

W tej sytuacji chciałbym oświadczyć (być może dla ludzi z przyszłych pokoleń), że istnieje zgodna z przekształceniami Lorentza i w pełni kwantowa teoria grawitacji (chociaż oni będą mogli mieć duże trudności  z jej uzyskaniem). Zawiera ona nowy, oparty na zasadzie niepewności (tak, z tego się bierze ciążenie powszechne!) paradygmat najważniejszego oddziaływania, nie prowadzi do żadnych sprzeczności, a ponadto daje proste rozwiązania szeregu arcytrudnych problemów, np. ciemnej materii czy też tych wszystkich perypetii związanych z czarnymi dziurami

Jednak pragnę wyraźnie podkreślić, że nie zapisałem i nie zamierzam zapisać tej teorii na żadnym nośniku, ponieważ jeśli chodzi o mnie, to całkowicie mi wystarczy zasada enkapsulacji sygnałów, której skoro w sieci nic nie ginie – nie mogą mi już zabrać. I doprawdy nie wiem, po co ja tu jeszcze jakieś teorie wymyślam...

Uderzająco proste rozwiązanie

Łódź, sierpień 2020

Zdecydowałem się jednak opublikować moją teorię grawitacji, oczywiście tylko na tej witrynie. Po prostu żal mi się zrobiło fizyków, którzy bez tego mogliby przez 300 lat szukać ciemnej materii tracąc czas i pieniądze. Czynności redakcyjne potrwają jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz jestem w stanie zaprezentować streszczenie (po angielsku, ponieważ praca będzie tylko w tym języku):

Abstract. The work presents AGA, i.e., an Alternative - compared to general relativity - Gravity Approach. The obtained theory is quantum-mechanical, consistent with Lorentz transformations, and it satisfies Mach's principle. As the main result we offer a strikingly simple solution to the problem of dark matter. It is at odds with general relativity, but is in line with the approximate version of AGA, i.e., Newtonian gravity. The problem of dark energy has been clarified as well. We show that the experiments that confirm Einstein's theory do the same for AGA. In particular, our approach predicts gravitational time dilation, but does it via quantum probabilities instead of proper time and other concepts straight from classical physics. Black holes without singularities have been introduced. The long-sought origin of inertia is revealed. All this is possible thanks to the powerful engine of AGA, which is termed info mechanics and is a new branch of quantum mechanics. We show that using it instead of perturbation theory you will be able to build a logically consistent quantum field theory that not only contains gravity, but in which gravity is a model for other fields. A new understanding of the nature of weak interactions is proposed. The existence of new particles (e.g., the seventh quark instead of, no longer needed, the Higgs boson) is predicted. The mystery of the positron excess in cosmic rays has been unraveled. For climatologists, we put forward the scientific cause of global warming. Finally, we demonstrate that the method of info-bearing particles is also able to rationally explain quantum phenomena unrelated to interactions, such as quantum entanglement.

Nowa teoria grawitacji

Łódź, grudzień 2020

Kwantowa teoria grawitacji, oparta na info-mechanice, jest już dostępna.