Powrót do strony głównejPowrót do strony głównej

 Stracona dekada

 Zbigniew Andrzej Nowacki

 Łódź, kwiecień 2016

Moje fotoChciałbym tu przypomnieć, że pisanie Quantum Nonlocality... zakończyłem w listopadzie 2005 r. i wysłałem wynik natychmiast do międzynarodowego czasopisma. Ponieważ każdy profesor fizyki po przeczytaniu tego artykułu musi wiedzieć, że moja teoria jest prawdziwa, praca powinna była być opublikowana lub przynajmniej oficjalnie zaanonsowana w pierwszym kwartale 2006 r. Zatem mamy obecnie 10 lat opóźnienia.

To już jest pewne, że gdyby przyroda miała działać wg aktualnie obowiązujących teorii, wszystko rozpadłoby się w ciągu paru sekund. Dlatego przyszli historycy nauki będą zachodzić w głowę, jak to było możliwe, że w cywilizacji opartej przecież na nauce tak ważne odkrycie było ukrywane przez tak długi okres czasu. Zaś jako najlepszy dowcip będzie wymieniany fakt, że ja chciałem zrobić habilitację, ale zamiast obrony zostałem wywalony z pracy na pysk pod zarzutem "braku zaangażowania w działalność naukową". (W tej aferze ochoczo wzięli udział, wykorzystując okazję, niektórzy polscy profesorowie piastujący wysokie stanowiska.)

Sądzę, że skoro nauka jest finansowana głównie z podatków, wszyscy ludzie powinni mieć możliwość poznania najnowszego stanu wiedzy. Jednakże niech nikt nie liczy, że to stanie się szybko. Bowiem 'dziedziczny' Ojciec Chrzestny fizyki przyrzekł sobie, że moja praca nie zostanie opublikowana za jego życia. A on może jeszcze żyć ze 30 lat (czego mu oczywiście serdecznie życzymy).